0 oy
Hit: 129
Özlük kategorisinde (360 puan) tarafından
Koronovirüs ile mücadele kapsamında kronik rahatsızlığı bulunan kamu görevlilerine idari izin verildi. Bu personeller 2 aydır çalışmıyor. Bu süreçte iş yükü haliyle çalışan personele kalıyor. Acaba bu idari izinli personel ne zaman göreve başlayacak. Bu süreçte daha da artan görevlere birde personel eksikliği eklenince şartlar gittikçe zorlaşıyor.

4 Cevaplar

0 oy
(2.1k puan) tarafından
Covid-19 salgını karşısında alınan tedbirlerden biri de kamuda çalışan kronik rahatsızlığı bulunan personellerin idari izinli sayılmasıydı. bu tedbir Covid-19 kapsamında alındığı için tedbirin kaldırılması da Covid-19 un sona ermesi veya tamamen kontrol altına alınmasına bağlıdır diyebiliriz.
0 oy
tarafından
Bir kaç hastalığın dışında kalan memurlar rapor alarak görevlerine başladılar. Sadece hipertansiyon gibi bazı hastalıkları olan memurlar idari izne devam ediyorlar.
0 oy
(990 puan) tarafından

1 Haziran 2020 itibariyle bir çok idari izinli personel göreve başlayacak. Ama İllerin insiyatifine bırakılan bazı özel durumlarda mevcut. 

–1 oy
tarafından
15 haziranda tüm idari izinli personelin kademeli olarak işe başlaması bekleniyor.
Hoş geldiniz, Memursoruyor.net sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...